3. Ing. Jana Podzimková

50 let, odhadkyně, BEZPP 

„Jmenuji se Jana Podzimková, je mi 50 let, v Mnichově Hradišti žiji od roku 1970. Vychodila jsem zde základní školu a absolvovala místní Gymnázium. Dále jsem pokračovala studiem na Stavební fakultě ČVUT. S manželem máme dvě již dospělé děti. Pracuji tzv. na volné noze jako odhadce cen nemovitostí, většinou zpracovávám ocenění nemovitostí pro účely hypoték.

V roce 2014 jsem poprvé kandidovala do místního zastupitelstva za sdružení nezávislých kandidátů Žijeme pro Hradiště. Během čtyřletého funkčního období jsem poznala práci zastupitele, radního, předsedy Výboru pro územní plánování i pozici určeného zastupitele pro územní plán.

Podle mého názoru se v průběhu uplynulého volebního období podařilo prosadit spousta důležitých věcí (např. větší transparentnost samosprávy a zapojení veřejnosti do fungování města prostřednictvím komisí, podpora občanských aktivit, nové definování a obsazení pozice architekta města, navázání spolupráce s Fakultou architektury). Na druhou stranu je řada věcí, které se nepodařilo zrealizovat (nový územní plán, výstavba nové jídelny, rekonstrukce náměstí, atd.) nebo nastavit (např. rozdělení odborných kompetencí podle jednotlivých členů rady, způsob a jasné stanovení priorit při sestavování rozpočtu, řešení městských investic s větší koncepčností a důrazem na kvalitu).

Protože cítím spoluodpovědnost za nedokončené, rozhodla jsem se v samosprávě pokračovat a kandidovat znovu. Zároveň jsme během čtyř let poznala, že je mi bližší styl politiky koaličního partnera, sociálních demokratů, rozhodla jsem se proto vstoupit na kandidátku České strany sociálně demokratické a Strany zelených. Program tohoto koaličního uskupení mi bude ctí prosazovat.“